Հայաստանի գերիների հարցը օրակարգում է եղել նաև Ադրբեջանի նախագահի ու Ռուսաստանի ԱԳ նախարարի հանդիպմանը։ Իլհամ Ալիևը կրկին ասել է, թե բոլոր ռազմագերիները վերադարձվել են, ու հայկական կողմին ռևանշիզմի մեջ է մեղադրել։ Հանդիպման ընթացքում Լավրովն ու Ալիևը կարևորել են տարածաշրջանում հաղորդակցության ուղիների ապաշրջափակումը։
Ռուսաստանի ԱԳ նախարարը կրկնել է, որ մարդիկ պետք է զգան իրականացվող աշխատանքների բարեբեր ազդեցությունը։ Նա նշել է, որ Մոսկվան պատրաստ է պայմաններ ստեղծել ԼՂ-ի մշակութային ժառանգության պահպանման գործում ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի աշխատանքի համար։
Լավրովը Բաքվում հանդիպել է նաև Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ, որն ասել է, թե տեղի ունեցածից հետո պատրաստ են և հետաքրքրված են Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորմամբ։
Երևանում այսօր ժամը 15-ին նախատեսված է ԿԸՀ նիստ, որի օրակարգում է 15 հարց։ Նիստի ժամանակ կքննարկվեն հունիսի 20-ին անցկացվելիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների կազմակերպմանը վերաբերող հարցեր։