Իրանական Արդեբիլ նահանգում Ասլանդուզ բնակավայրի մոտ անցկացված «Արազ-2024» համատեղ մարտավարական զորավարժությունները՝ Ադրբեջանի բանակի ցամաքային զորքերի հատուկ ստորաբաժանումների և Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ) ցամաքային զորքերի մասնակցությամբ, ավարտվել են։
Ադրբեջանի ՊՆ-ի հաղորդմամբ՝ զորավարժությունների հիմնական փուլի ընթացքում անօդաչու թռչող սարքեր (ԱԹՍ) են կիրառվել՝ ապօրինի զինված խմբավորումների գտնվելու վայրը, գործողությունների ուղղությունները և պատրաստվածության վիճակը որոշելու համար, իրականացվել են ռադիոէլեկտրոնային պայքարի և ռադիոէլեկտրոնային հետախուզության միջոցառումներ։
Նշվում է, որ հայտնաբերվել են պայմանական հակառակորդի դիրքերը և ոչնչացվել հրետանային կրակով ու անօդաչու թռչող սարքերի կիրառմամբ։
Բացի այդ, զինվորականները բարձր ճշգրտությամբ իրականացրել են հակառակորդի կենդանի ուժի չեզոքացման առաջադրանքներ։ Զորավարժությունների արդյունքներով մի խումբ աչքի ընկած զինվորականներ պարգևատրվել են։