Ուսուցիչների կամավոր ատեստավորման գործընթացն այս տարի կկազմակերպվի էլեկտրոնային ձևաչափով, իսկ նոյեմբերի 9-ին արդեն առաջին ատեստավորման գործընթացն է: Այս մասին ԱԺ-ում 2025 թվականի բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ ասաց ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը:
«Ունենք գրանցված ավելի քան 6000 ուսուցիչ, արդեն ունենք 2021-2023 թթ-ի ատեստավորման արդյունքում շուրջ 4000 ուսուցիչ, որոնք բարձրացված դրույքաչափով և հավելավճարով աշխատավարձ են ստանում: Ավելի քան 500 ուսուցիչ այս հնարավորությամբ ոչ միայն իր աշխատանքն է շարունակում, այլև բարձր վարձատրություն է ստանում: Այս պահին 260-ից ավելի ուսուցիչ ստանում է 400 000 դրամ ավելի վարձատրություն, բավականին մեծ թիվ են կազմում ուսուցիչները, որոնք ստանում են մինչև 300 000-400 000 դրամ աշխատավարձ: Կարող ենք ասել, որ ուսուցիչների ավելի քան կեսը ստանում է 300 000 և ավելի վարձատրություն»,- հավելեց նախարարը: