Երևանի ավագանու մարտի 12-ի հերթական նիստում քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը, դիմելով ավագանու ընդդիմադիր խմբակցության քարտուղար Իզաբելլա Աբգարյանին, ասել էր․ «Իմ ներվերը բետոնից են, ինձ հունից չեք կարողանալու հանել»։
Այսօր, սակայն, ավագանու նիստին իրավիճակը լարվեց, լեզակռիվ սկսվեց ավագանու «Հանրապետություն» խմբակցության ղեկավար Անի Խաչատրյանի և «Մայր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Մանուկ Սուքիասյանի միջև։ Նիստը վարող քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը փորձեց հանդարտեցնել խմբակցության ղեկավարներին՝ հորդորելով չանցնել կոռեկտության սահմանները, սակայն ինքը հունից դուրս եկավ։
«Դուք ձեր ականջները կտեսնեք, բայց ապագայում իշխանություն չեք տեսնելու: Ձեր տեսակը, պարոն Սուքիասյան, մաքսիմում, ինչ կարող է անել, հաչալն է: Ու կարող եք շարունակել հաչալ, որովհետև «շունը հաչա, քամին փչի»: Ձեր իսկ ոճով ձեզ պատասխանեմ»,- ասաց Ավինյանը։