«Բենզինի և դիզվառելիքի գինը սահուն կերպով աճում է։ Այս օրերին նորից գնաճ կա, պատճառները տարբեր են։ Դուք ունեք օպերատիվ տվյալներ, թե ո՞րն է պատճառը»,- ԱԺ նիստում ՏՄՊՊ հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ Գևորգյանին հարցրեց «Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյանը։
Գեղամ Գևորգյանը պատասխանեց․ «Մենք որևէ բիզնեսի փաստաբանությամբ չենք զբաղվում։ Եթե ասեք մի դեպք, երբ միջազգային շուկայում գինն իջել է, իսկ ՀՀ-ում դրա արտացոլումը չի եղել, խոսք եմ տալիս,որ հրապարակային վարույթ կձեռնարկեմ։
Իհարկե, բենզինի շուկայում կան խնդիրներ, որոնցից ամենամեծը լաբորատոր կարողությունների բացակայությունն է, որը խոչընդոտում է համապատասխան հսկողությանը։ Բայց կան քրեական գործեր․ որակը և քանակը չեն համապատասխանում իրականությանը։ Օպերատիվ տվյալներ հայտնելուց այս պահին զերծ եմ մնում, բայց շուկայի բոլոր տնտեսվարողների հետ կապված կա գործընթաց»: