ՔՊ կուսակցության լրատվամիջոց Civic.am-ը «Քոչարյանի խնամուն պատկանող «ԱԱԲ-»-ն սաբոտաժ է անում Երևանի փոսալցման աշխատանքները» վերնագրով հոդված է հրապարակել։ Հոդվածագիրը, իր աղբյուրին հղում անելով, նշում է, որ Կենտրոն վարչական շրջանում փոսալցման աշխատանքները դանդաղ են իրականացվում և դրանք կատարում է Ռոբերտ Քոչարյանի խնամուն պատկանող AAB ընկերությունը։
Այնինչ Factor TV-ն հայտնել էր, որ ՀՀԿ նախկին պատգամավոր, Ռոբերտ Քոչարյանի խնամի Վոլոդյա Բադալյանի եղբորորդու «ԱԱԲ պրոեկտ» ընկերությունը Երևանում փոսանորոգման աշխատանքներ է իրականացրել 2025-ին։ Այդ աշխատանքների կատարման պայմանագրի արժեքը համարժեք է 2 միլիոն 836 հազար դոլարի։ Երևանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Արտյոմ Կարապետյանը մեր հարցին ի պատասխան հայտնել էր, որ մայրաքաղաքում այս պահին փոսալցում իրականացնում է 5 ընկերություն, որոնց ցանկում, սակայն, չկա «ԱԱԲ պրոեկտ» ընկերությունը։ Civic.am-ի հրապարակումից հետո հավելյալ ճշտեցինք, Կարապետյանը վերահաստատեց տեղեկությունը։ Իսկ Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավար Պետրոս Պետոյանը Factor TV-ին փոխանցեց, որ աշխատանքներն իրականացվում են սահմանված գրաֆիկով։