Արաբական Միացյալ Էմիրությունների (ԱՄԷ) նախագահ շեյխ Մոհամմեդ բին Զայեդ Ալ Նահյանը պաշտոնական այցով ժամանել է գրավյալ Արցախ՝ Կովսական։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ՝ տեղի միջազգային օդանավակայանում նրան դիմավորել է Ադրբեջանի  նախագահ Իլհամ Ալիևը։
Նշվում է, որ ԱՄԷ նախագահին տեղեկատվություն են տրամադրել կառուցված Վարանդայի, Կովսականի և Բերձորի  միջազգային օդանավակայանների մասին։
Շեյխ Մոհամմեդ բին Զայեդ Ալ Նահյանն այցելել է Շուշի, որտեղ տեղի է ունեցել Իլհամ Ալիևը դեմ առ դեմ հանդիպում։ Երկու երկրների ղեկավարների առանձնազրույցին հաջորդել են ընդլայնված կազմով բանակցությունները։ Երկու երկրների ղեկավարների մասնակցությամբ տեղի է ունեցել Ադրբեջանի և  Արաբական Միացյալ Էմիրությունների միջև ստորագրված փաստաթղթերի փոխանակման արարողություն։
Հավելենք, որ Ալիևը մի քանի օր է՝ Արցախում է։ Նախօրեին նա հայաթափված Շուշի քաղաքում ընդունել էր Թուրքիայի ԳՇ նորանշանակ պետ Սելջուկ Բայրաքթարօղլուին։