«Այս պահին ՀԷՑ-ի գլխավոր գրասենյակի երկու սենյակներում խուզարկություններ են ընթանում, աշխատանքը կազմալուծված է, աշխատակիցներին թույլ չեն տալիս մտնել շենք»,- այս մասին Factor TV-ի հետ զրույցում ասաց փաստաբան Տիգրան Հայրապետյանը։
Հարցին՝ հայտնի՞ է, թե որ գործի շրջանակներում են խուզարկությունն իրականացնում, փաստաբանը բացասական պատասխան տվեց․ «Ես այս պահին բան չեմ կարող ասել, քանի որ տեղեկություն չունեմ։ Մենք ՀԷՑ-ում սպասում ենք Նարեկ Կարապետյանի գալուն»։
Հիշեցնենք՝ վաղ առավոտից իրավապահները քննչական գործողություններ են իրականացնում «Հայաստանի Էլեկտրական ցանցեր»-ում և ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահ Նարեկ Կարապետյանի տանը։ Տեղեկությունը Factor.am-ի հետ զրույցում հաստատեց Քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Կիմա Ավդալյանը․ «Քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում և Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթների շրջանակներում կատարվում են անհետաձգելի քննչական գործողություններ»:
Հավելենք, որ հուլիսի 3-ին Ազգային ժողովը 65 կողմ, 27 դեմ, 0 ձեռնպահ ձայներով երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց «Հանրային ծառայությունները կարգավորող մարմնի մասին» և «Էներգետիկայի մասին» օրենքներում նախատեսված փոփոխությունների և լրացումների փաթեթը, որը միտված է ՀԷՑ-ի պետականացմանը։