«Ինձ համար որևէ բռնություն չի կարող ընդունելի լինել»,- այս մասին ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ պատասխանելով Նոր Նորքի թաղապետի մասնակցությամբ միջադեպի վերաբերյալ հարցին, որի ընթացքում ծեծի էր ենթարկվել ակտիվիստ Արթուր Չախոյանը։
Փաշինյանը նշեց, որ դատապարտում է կոնկրետ այդ դեպքը, բայց թաղապետի հարցով չի զբաղվում։
Վարչապետին հարցն ուղղած «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը հարցրեց, թե ինչպես է լինում, որ կոռուպցիոն սխեմա բացահայտող բլոգերին թաղապետարանում ծեծում են, նրա վրա ավելի ծանր հոդվածով գործ է հարուցվում, քան ծեծող թաղապետի, որը դեռ շարունակում է պաշտոնավարել։
Ի պատասխան Փաշինյանը հայտարարեց․ «Կոռուպցիոն սխեմայի մեջ ներգրաված մարդը մեր քաղաքական թիմում չի կարող լինել, եթե կա, կպարզենք և նա այլևս մեր թիմում չի լինի։ Ցանկացած մեկը որը, պետական բյուջեից կոռուպցիոն սխեմա է կիրառում ու փող է տանում, իմ անձնական թշնամին է»։