Կշարունակենք աշխատել մինչև մեր պաշտոնավարման վերջին օրը․ԱՄՆ Պետդեպը՝ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացի մասին
ԱՄՆ Պետքարտուղարության մամուլի խոսնակի գլխավոր տեղակալ Վեդանտ Պատելը ճեպազրույցում անդրադարձել է Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև խաղաղության ջանքերին:
Հարց է հնչել՝ Ադրբեջանի ու Հայաստանի խաղաղության ջանքերում  ԱՄՆ մեծ ներդրում է կատարել և անձամբ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենն է դրանում ներգրավված եղել, որքա՞ն են հիասթափված, որ իրենց ջանքերը հաջողությամբ չեն պսակվել։
«Մենք փորձում ենք կենտրոնանալ ոչ թե հիասթափությունների, այլ պարզապես աշխատանքը շարունակելու վրա: Պետքարտուղար Բլինքենը վաղուց ասել է, որ շատ ոլորտներում օրեր են պահանջվում քրտնաջան աշխատանքի համար, մինչև ամեն ինչ պտուղներ տա: Սակայն սա շարունակում է կենսական նշանակություն ունեցող ոլորտ մնալ այս վարչակազմի և պետքարտուղարի համար, և մենք կշարունակենք աշխատել դրա վրա մինչև մեր պաշտոնավարման վերջին օրը»,-հայտարարել է Պատելը։