«Մայր Հայաստան» դաշինքը պատրաստ է քննարկել համագործակցության բոլոր ձևաչափերը այն պարագայում, եթե քաղաքական ուժերը կիսում են մեր մոտեցումները, համաձայն են ամբողջական իշխանափոխության ծրագրի հարցում։ Այս մասին այսօր հրավիրված ասուլիսում հայտարարեց «Մայր Հայաստան» դաշինքնի՝ Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Անդրանիկ Թևանյանը
Արձագանքելով «Հանրային ձայն» կուսակցության ղեկավար Վարդան Ղուկասյանի առաջարկին, Թևանյանը նշեց. «Մենք վարչական լծակի խնդիր չենք դնում: Ես ընտրարշավի առաջին օրվանից ասել եմ՝ իմ հաճախորդը Փաշինյանն է: Մարդիկ զարմանում էին, որ ասում էի՝ մենք պաշտոնի խնդիր չենք դնում: Մենք դնում ենք Փաշինյանին հեռացնելու և ՀՀ ու ԱՀ համար անվտանգության նվազագույն նախապայման ապահովելու հարցը»:
Հիշեցնենք՝ Վարդան Ղուկասյանը հայտնել էր՝ կողմ է, որ Թևանյանը կամ Մարությանը դառնան քաղաքապետ, բայց վերահսկողական ապարատը պետք է անցնի «Հանրային ձայն» կուսակցությանը։