ԱԺ-ի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը խորհուրդ է տալիս իշխանականների և ընդդիմադիր պատգամավորների միջև միջադեպերը թեթև տանել. «ԱԺ-ի ծեծկռտուքի դեպքերից, հայհոյանքներից ողբերգություն մի սարքեք, նորմալ է՝ այս ամենի արդյունքում՝ որպես պետություն դժվար, բայց քայլում ենք ականապատ դաշտում»։
Պարոն Աղազարյանն անձամբ է ամիսներ առաջ մասնակցել ջրի շշերն իրար վրա նետելու միջադեպին, երբ Արթուր Ղազինյանի նետած շիշը դիպել է իրեն, սակայն ինքն ընդամենը շիշը բացել է և ջուրը խմել է։
Ի դեպ, որոշ ժամանակ առաջ էլ նա միջադեպի է մասնակից դարձել Տիգրանյան փողոցում կարտոֆիլ վաճառող քաղաքացու հետ։ Վերջինս քաշքշուկից հետո ձերբակալվել էր, իսկ ինքը՝ պատգամավորը, տուժող էր ճանաչվել։ Պարոն Աղազարյանը հիշում է այդ առավոտը.
«Առավոտ գործից գալուց առաջ սափրվում եմ, նայում եմ հայելու մեջ, ակամա՝ աչքերիս մեջ, փողկապ կապելիս հիանում եմ ինձնով, որ տես՝ ժողովուրդն ինչ լավ պատգամավոր ունի։ Եվ մեքենայով գործի գնալիս տեսա՝ մի սուբյեկտ կարտոֆիլ է վաճառում, երթևեկելի գծերի մի մասում։
Միջամտեցի, քայլ արեցի, ինչի արդյունքում հիմա ամեն ինչ տիպ-տոպ է», – պատմեց պատգամավորը։