• Մոտ երեք ամիս Լաչինի միջանցքի Ադրբեջանի կողմից փակ լինելու պայմաններում իրադրության նոր սրում կա Լեռնային Ղարաբաղում։ Այս մասին հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Նա ահաբեկչություն է անվանել Արցախում Ադրբեջանի դիվերսանտների հարձակումը, երեք ոստիկանների սպանությունը և մեկի վիրավորումը։
• Փաշինյանը նաև նոր մանրամասներ է հայտնել Ադրբեջանի ղեկավար Իլհամ Ալիևի հետ վերջին հանդիպումից ու ասել է, որ Ալիևը Մյունխենում ընդունել էր, որ գոյություն ունի միջազգային պայմանավորվածություն, համաձայն որի՝ իրենք պետք է Լեռնային Ղարաբաղի հայության ներկայացուցիչների հետ քննարկեն վերջիններիս իրավունքների և անվտանգության հարցը: Ադրբեջանի նախագահը սակայն ընդգծել էր, թե այդ քննարկումներն իրենք պատրաստվում են ունենալ Լեռնային Ղարաբաղում ծնված և ապրած մարդկանց հետ:
• Պաշտպանության նախարարությունից հայտնել են, որ զորամասերից մեկում հայտնաբերվել է մահացած զինծառայող Անդրանիկ Օհանյանի դին։ Դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու համար տարվում է քննություն:
• ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը հայտնել է, որ կարմրուկով վարակվածների թվի աճ է գրանցվել, բայց այս պահին իրավիակը լոկալ բռնկման շրջանակից դուրս չի եկել։ Շաբաթվա վերջին, ըստ Ավանեսյանի, միտման վերաբերյալ կլինի ավելի հստակ պատկերացում։