Ադրբեջանի դիվերսիայից վիրավորված սպայի վիճակը ծանր է․ Ավանեսյանը՝ կարմրուկի 20 դեպքերի մասին․ Լուրեր
06.03.2023 | 14:18- Ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խմբի հարձակման հետևանքով Արցախի ոստիկանության կրծքավանդակի հրազենային վիրավորում ստացած ծառայողը, ում երեկ վիրահատել էին, շարունակում է գնտվել վերակենդանացման բաժանմունքում։
- ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը մարտի 5-ի տեղեկագրում չի անդրադարձել նույն օրը Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից Արցախում իրականացրած դիվերսիոն հարձակմանը, թեև ՌԴ խաղապահ զորախմբի զինծառայողները ավելի ուշ եղել են հարձակման վայրում։
- ՀՀ ԱՆ-ից հայտնել են, որ այսօր ժամը 10:00-ի դրությամբ` կարմրուկի լաբորատոր հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 20-ի, հոսպիտալացված է 18 քաղաքացի, 1-ը դուրս է գրվել։ Հիվանդներից 19-ը պատվաստված չէ, 1-ը թերի է պատվաստված (1 դեղաչափ): Նախարար Անահիտ Ավանեսյանը այսօրվա ասուլիսին հայտնել է, որ Հայաստանում կարմրուկի գրեթե բոլոր դեպքերը «բերովի են»` այլ երկրներից։ Նա նաև նշել է, որ Կարմրուկի դեմ պատվաստումների շարժական կետեր կստեղծվեն։