Երեկ կայացավ Հայաստանի շախմատի ակումբային առաջնության 6-րդ տուրը: Տուրի կենտրոնական մրցախաղում միմյանց դեմ մրցում էին «Chessify» ակումբը և Գրոսմայստերական դպրոցի թիմը:
Առաջին խաղատախտակի վրա «Chessify»-ի կազմում հանդես եկող Հայաստանի չեմպիոն Հայկ Մարտիրոսյանը սպիտակ խաղաքարերով հաղթանակ տոնեց Արման Փաշիկյանի նկատմամբ: Երկրորդում կարճատև  պայքարից հաշտություն կնքեցին Մանուէլ Պետրոսյանը և Զավեն Անդրիասյանը: 3-րդ խաղատախտակում  հաջողության հասավ «Chessify»-ը՝ Սամվել Տեր-Սահակյանը գեղեցիկ հաղթանակ տոնեց Տիգրան Հարությունյանի նկատմամբ: 4-րդ խաղատախտակում կրկին հաղթեց «Chessify»-ը՝ Կարեն Գրիգորյանը երկարատև և սուր պայքարում ընթացած պարտիայում հաղթեց Շանթ Սարգսյանին: 5-րդում Հովհաննես Գաբուզյանը ոչ-ոքի խաղաց Արթուր Դավթյանի հետ: 6-րդ խաղատախտակի վրա միմյանց էին հանդիպել մեր երկու պատանի և խոստումնալից շախմատիստները՝ «Chessify» -ի կազմւոմ հանդես եկող Հայաստանի կանանց հավաքականի անդամ Աննա Սարգսյանը և Գրոսմայստերական դպրոցը ներկայացնող Մամիկոն Ղարիբյանը, ով վերջերս հաղթող էր դարձել Հայաստանի տարածաշրջանային առաջնությունում: Պարտիայում ուժեղ գտնվեց Ղարիբյանը: Արդյունքում մրցախաղում «Chessify»-ը հաղթեց 4-2 հաշվով:
Հենրիկ Գասպարյանի անվան շախմատի Օլիմպիական մարզադպրոցի առաջին թիմը 5-1 հաշվով վստահ հաղթանակ տոնեց Հայաստանի շախմատի ակադեմիայի թիմի նկատմամբ, «Էջմիածին Լոգիկոն»-ը 4.5-1.5 հաշվով հաղթեց Հենրիկ Գասպարյանի անվան շախմատի Օլիմպիական մարզադպրոցի երկրորդ թիմին, իսկ Քանաոեռ-Զեյթունի թիմը 4-2 հաշվով հաղթեց «Երևան» ակումբին: Նշենք, որ «Երևան»-ի կազմում հանդես եկող Հովհաննես Հակոբյանը չէր ներկայացել պարտիային:
Վերջին տուրից առաջ «Chessify» ակումբը վաստակել է 12 միավոր և գլխավորում է աղյուսակը: Երկրորդ հորիզոնականում է ընթանում 10 միավոր վաստակած Հենրիկ Գասպարյանի անվան շախմատի Օլիմպիական մարզադպրոցի առաջին թիմը: Համաձայն վիճակահանություն՝ այս երկու ակումբները վերջին տուրում մրցելու միմյանց դեմ: Չեմպիոն դառնալու համար Հենրիկ Գասպարյանի անվան շախմատի Օլիմպիական մարզադպրոցի առաջին թիմը պետք է հաղթի առնվազն 5-1 հաշվով, ինչը շատ բարդ խնդիր:
Մեդալների համար պայքարի մեջ են նաև «Էջմիածին Լոգիկոն» ակումբը և Գրոսմայտերական դպրոցի թիմերը:
Վերջին տուրի պարտիաները կմեկնարկեն Երևանի ժամանակով 14.00-ին: