• Ֆրանսիան չի ճանաչում Արցախի անկախությունը, և սա համապատասխան է այն միջազգային իրավունքին, որին իրենք ենթարկվում են։ Այս մասին Ֆրանսիայի ԱԺ նախագահ Յաել Բրաուն-Պիվեն ասել է Երևանում իր ասուլիսի ժամանակ։ Նա նշել է, որ կդիմենք ԵՄ-ին, որ ևս մեկ առաքելություն տեղակայվի Հայաստանում։ Բրաուն-Պիվեն ասել է, որ Ֆրանսիան աներկբա աջակցում է ՀՀ-ին, ինչն արտահայտվում է նաև իր այցելությամբ
• Նույն ասուլիսի ժամանակ Հայաստանի ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը նշել է, որ Ֆրանսիան ամեն ինչ անում է տարծաշրջանաում խաղաղություն բերելու համար, բայց Ֆրանսիան մեզ պետք է որպես միջնորդ, այլ ոչ թե որպես կողմ։ Ֆրանսիայի իր գործընկերոջը Սիմոնյանն ասել է, թե մենք երկու ազգ ենք, բայց՝ մեկ քաղաքակրթություն
• Արցախի ԱԱԾ-ն հայտնել է, որ պետական դավաճանության նոր դեպք է բացահայտել։ ՊԲ զինծառայողը, ըստ հաղորդագրության, թշնամուն է հանձնել պետական և ծառայողական գաղտնիք կազմող ռազմական բնագավառի տեղեկություններ։ Զինծառայողը կալանավորված է։