• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դեկտեմբերի 9-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ղրղզստան։ Վարչապետը Բիշքեկում կմասնակցի Եվրասիական բարձրագույն խորհրդի հերթական նիստին: Այցի շրջանակում նախատեսվում է նաև վարչապետ Փաշինյանի հանդիպումը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
• ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հայտարարել է, որ հայ-ադրբեջանական այսպես կոչված խաղաղության պայմանագրում կամ պետք է հստակ նշվի ԼՂ-ի մասին, կամ ստեղծվի միջազգային մեխանիզմ: Ըստ Գրիգորյանի՝ այդ պայմանագրի տեքստը շուտով կփոխանցեն Ադրբեջանին, և աշխատում են, որ պայմանագիրը ստորագրվի մինչև տարեվերջ։
• Գրիգորյանն ԱԺ հանձնաժողովում այսօր ներկայացրել է նախագիծ, ըստ որի՝ առաջարկվում է Պետական պահպանության ծառայությունը ազգային անվտանգության ծառայության մարմիններից առանձնացնել և այն դարձնել առանձին մարմին: Նա նաև ասել է, որ աշխատում են ՊՊԾ աշխատակիցների աշխատավարձերը կրկնակի ավելացնելու ուղղությամբ։