Ներկայացված փաստաթղթում առկա են նպատակներ,  ցանկություններ, երազանքներ, բայց ոչ  քաղաքական ծանրակշիռ ծրագիր. Շարմազանովը Կառավարության ծրագրի մասին. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Ազգային ժողովի փոխնախագահը հայտարարեց, որ նոր թիմը լինելու է Կառավարություն, բայց ոչ երբեք հեղափոխական կոմիտե․ «Դուք կլինենք Կառավարություն, բայց ոչ երբեք հեղափոխական կոմիտե»,- ասաց Է․ Շարմազանովը և սկսեց մանրամասն խոսել Կառավարության  ծրագրի վերաբերյալ  իր տեսակետի մասին. «Ներկայացված փաստաթղթում առկա են նպատակներ,  ցանկություններ, երազանքներ, բայց ոչ  քաղաքական ծանրակշիռ ծրագիր։ Այստեղ չկա կոնկրետ քայլերի հաջորդականություն և ակնկալվող կոնկետ ցուցանիշներ և ըստ այդմ՝ քաղաքական պատասխանատվություն»։
Կառավարության ղեկավարը իր ելույթներից մեկում նշել էր, որ ՀՀ-ին սպասվում է թռիչքային զարգացում և հիշեցրեց, որ նախկին Կառավարությունը նորին փոխանցել է 7․5 տոկոսանոց տնտեսական աճ ունեցող տնտեսություն, սակայն նոր Կառավարության ծրագրում որևէ ժամկետ չկա: «Ո՞րն է ձեր տնտեսական աճի տեմպերի չափորոշիչը՝  5%,  7%,  10% կամ  լավ,  գոնե 1%»,- հարցադրումներ հնչեցրեց ԱԺ փոխնախագահը։