Երևան-Սևան-Իջևան ավտոճանապարհի 41-57-րդ (Սևանի ՃՈ կետից դեպի Երևան) հատվածի շուրջ 16 կմ ընդհանուր երկարությամբ հատվածում մեկնարկել են հիմնանորոգման աշխատանքներ։
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Աշոտ Հակոբյանն այցելել է շինհրապարակ` համոզվելու համար, որ ամեն ինչ պատրաստ է աշխատանքի պատշաճ մեկնարկի համար։
Հունիսի 2-ից Սևանից դեպի Երևան երթևեկելի ուղղության 53-57-րդ կմ ճանապարհահատվածը երթևեկության համար փակվեց։ Մինչ այդ նախարարը տեղում հավաստիացավ, որ ճանապարհաշինական ընկերությունն ապահովել է ճանապարհի` համապատասխան քանակի անվտանգության տարրերով կահավորումը:
Նախարարը զրուցեց նաև ճանապարհային ոստիկանության աշխատակիցների հետ` հորդորելով համագործակցել Կապալառու կազմակերպության հետ` առավելագույնս ապահովելու երթևեկության անվտանգությունը շինարարական աշխատանքների իրականացման ընթացքում։
Աշոտ Հակոբյանը նաև շեշտեց, որ դեպի Սևան ամառային սեզոնի երթևեկն ակտիվանալու դեպքում հանգստյան օրերին շինարարությունը պետք է դադարեցվի` խցանումներից խուսափելու համար։