• Ադրբեջանի ղեկավար Իլհամ Ալիևը ոչ միայն սպառնում է, այլև նախապատրաստում է ԼՂ հայության ցեղասպանություն։ Այս մասին այսօր հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Նա նաև նշել է, որ ԼՂ–ում խաղաղապահների տեղակայման ժամկետների մասին Ալիևի խոսքերը կոպտորեն խախտում են եռակողմ ֆորմատով ընդունված հայտարարություններից առնվազն երեքը։
• Ըստ Փաշինյանի՝ Ադրբեջանը պարտավորություն է ստանձնել միջազգային մի շարք հարթակներում, որ Լեռնային Ղարաբաղի հայության ներկայացուցիչների հետ միջազգային հանրության համար տեսանելի երկխոսություն սկսելու ուղղությամբ, սակայն մինչեւ օրս քայլեր չի ձեռնարկել դրա համար։
• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: զրուցակիցները քննարկել են նոյեմբերի 23-ին Երեւանում կայանալիք ՀԱՊԿ երկրների ղեկավարների գագաթաժողովին, ինչպես նաեւ դրա շրջանակում ՌԴ նախագահի՝ Հայաստան այցի հարցեր:
• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ Պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն։ քննարկվել է «ՀՀ զինված ուժերի 2023-2027 թթ. զարգացման պլանի»-ի նախագիծը: