Այսօր տեղական ինքնակառավարման մարմինների համամասնական ընտրակարգով հերթական ընտրություններ անցկացվեցին Արագածոտնի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Կոտայքի, Շիրակի, Սյունիքի, Վայոց ձորի և Տավուշի մարզերի 17 համայնքում, իսկ Արագածոտնի մարզի Ալագյազ համայնքում անցկացվեցին մեծամասնական ընտրակարգով հերթական ընտրություններ: Նշված համայնքում ընթացել են համայնքի ղեկավարի և ավագանու անդամների ընտրություններ:
Ժամը 20.00-ին փակվել են հանրապետության 8 համայնքի 314 ընտրատեղամասերը։
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հրապարակած տվյալներով՝ ընտրություններին մասնակցել է քվեարկոթւյան իրավունք ունեցողների 50,4 %-ը կամ 119 հազար 469 մարդ։
Ամենաակտիվը եղել է Սյունիքի մարզի Քաջարան համայնքը։ Այստեղ քվեարկությանը մասնակցել է ընտրողների 77 %-ը կամ 4743 մարդ։ Դրան հաջորդում է Ակունք համայնքը՝ 70,1 % մասնակցությամբ։
Ամենապասիվը եղել է Կոտայքի մարզի Ջրվեժ համայնքը։ Այստեղ 8003 ընտրողից քվեարկությանը մասնակցել է 2177-ը կամ քվեարկության իրավունք ունեցողների 27,2 %-ը։