• Այսօր ադրբեջանական կողմը հայկական կողմին է հանձնել ադրբեջանական ագրեսիայի ժամանակ զոհված հայ զինծառայողների մարմիններ։ ԿԽՄԿ հայաստանյան գրասենյակի ներկայացուցիչ Զառա Ամատունին փոխանցված մարմինների թիվ չի հայտնել, փոխարենն ադրբեջանական կողմը մինչ այդ հայտնել էր 95 դիերի փոխանցման մասին։ Զոհվածների մարմինների փոխանցման փաստը և մարմինների թիվը ավելի ուշ հաստատել է նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
• Հայաստան ժամանակ ՀԱՊԿ առաքելության առաջապահ խումբը երեկ մեկնել է Հայաստանից։ Սակայն ռազմական դաշինքը, որի կազմում է նաև ՀՀ-ն, և որին ռազմական օգնություն տրամադրելու համար դիմել էր Հայաստանը, այցից հետո այդպես էլ որևէ կերպ չի արձանագրել Հայաստանի սուվերեն տարածքի վրա Ադրբեջանի հարձակման փաստն ու ՀՀ-ին ռազմական օգնություն տրամադրելու անհրաժեշտությունը։
• Արցախի ԱԺ խմբակցությունների ղեկավարները ասուլիս են հրավիրել՝ ներկայացնելու Երևան կատարած այցի արդյունքները: Նշվել է, որ ՀՀ-ից Արցախի ԱԺ քաղաքական ուժերին հավաստիացրել են, որ օրակարգում չկա որևէ փաստաթուղթ, որը կարող է վնաս բերել Արցախին ու Հայաստանին։Այս ժամի լուրերը՝ տեսանյութում։