Ադրբեջանն այսօր 5 ռազմագերի է փոխանցելու հայկական կողմին․ ադրեջանական ԶԼՄ-ների տեղեկությունը հայկական կողմն առայժմ չի հաստատում
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ Բաքուն  այսօր պատրաստվում է Հայաստանին 5 ռազմագերի փոխանցել։ Նշվում է, որ գործընթացը տեղի է ունենալու Հայաստանի հետ սահմանային կետերից մեկում։ Այլ մանրամասներ չեն հաղորդվում։
ՀՀ ԱԳՆ- մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը Factor.am-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ նման տեղեկատվության չի տիրապետում։ ՀՀ պետական գերատեսչություններից որևէ մեկն առայժմ պաշտոնական հաղորդագրություն չի տարածել, որը կհաստատեր ադրբեջանական կողմի տարածած տեղեկատվությունը։
Հավելենք,որ օգոստոսի 31-ի Բրյուսելյան հանդիպումից հետո ԵԽ նախագահ Շառլ Միշելն իր հայտարարությամբ կարևորել էր հայ ռազմագերիների վերադարձը։ Ավելի վաղ էլ Ադրբեջանը խոստացել էր  հայ ռազմագերիների փոխանցել, որն այդպես էլ չէր կատարել։