«Փորձելու ենք համակարգային փոփոխությունների գնալ և ղեկավարման օղակը դարձնել վերից վար»,- այս մասին ԱԺ այսօրվա արտահերթ նիստի ընթացքում նշեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը:
«Շատերը խոսում են այն մասին, որ փորձ է արվում ԶՈՒ-ն ենթարկել նախարարին: Նախ՝ ԶՈՒ-ն ենթարկվում է նախարարին, դա փորձ չէ, շատ հստակ քայլ է: Այո՛, ԶՈՒ-ն պետք է ենթարկվի պաշտպանության նախարարին և գերագույն հրամանատարին: Որպեսզի տարընթերցումներ ու այլ հարցեր չառաջանան, շատ հստակ եմ ասում՝ իշխանությունը, որը ժողովուրդն արտոնել է մեզ, մեզ իրավունք է վերապահում իրացնել ամբողջությամբ, մենք պատրաստվում ենք մեր իշխանությունն իրացնել ամբողջությամբ»,- ասաց Պապիկյանը:
Նախարարն անդրադարձավ նաև խորհրդարաական ընդդիմության՝ ԱԺ-ում քննարկմանը ներկա լինելու անհրաժեշտությանը:
«Պատատակերին և թաքուն քննադատությունները ես չեմ ընդունելու նույնիսկ ի գիտություն, որովհետև բարի լինեին մեր գործընկերները գային այստեղ՝ քննարկումներ, առաջարկներ անելու: Նրանց քաղաքական օրակարգը, վստահ եմ, ոչ թե ՀՀ բարօրությունն է, այլ օր առաջ ՀՀ իշխանություններին ձախողման հանգեցնելը»,- նշեց Պապիկյանը:
«Ասում են, թե նախկինում էլ են բնակարաններ տվել սպաներին: Այդ ո՞ր բնակարանների մասի՞ն է, վիրտուալ տների մասի՞ն է, էն որ կուտակել եք, բայց չեք կատարել ձեր պարտավորությունները»,- ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարը՝ անդրադառնալով քննադատությանը, թե նախաձեռնությունը նոր չէ: