Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Գրիգորյան այսօր անդրադարձավ Վայոց ձորի միակ բուհի՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Եղեգնաձորի մասնաճյուղի փակման հարցին: Պատգամավորի կարծիքով՝ անընդունելի է այս որոշման իրականացումը:
Նշենք, որ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Եղեգնաձորի մասնաճյուղում 2022-2023 թթ․ համար ընդունելություն չի լինի։
«Ո՞վ է փակում․ Կառավարությունը չնչին լծակներ ունի»,- այսպես արագանքեց ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերով մշտական հանձնաժողովի նախագահի Սիսակ Գաբրիելյանը:
«Եթե կարծում եք, որ նորմալ է, արդյունավետ է պահել բուհ, Երևանից տանել դասախոսներ այն դեպքում, որ վերջին երեք տարիներին, ըստ բուհի ռեկտորի, 14-20 ուսանող է ընդունվել, փորձեք հաղթել ընտրություններում, եկեք ֆինանսավորեք ու պահեք նման բուհեր, որտեղ 20 հոգի է ընդունվում»,- նշեց Գաբրիելյանը: