• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Փաշինյանն անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին և կարևորել դրա հաղթահարման ուղղությամբ ՌԴ կողմից անհրաժեշտ քայլերի իրականացումը: Այս համատեքստում, անդրադարձ է կատարվել Լեռնային Ղարաբաղում ՌԴ խաղաղապահ առաքելության գործունեությանը:
• Բաքուն հայտարարում է, որ «Իրանի գործակալների է ձերբակալել»։ Նշվում է, որ ներքին գործերի նախարարության աշխատակիցների կողմից իրականացված հատուկ գործողության արդյունքում Բաքվում և երկրի այլ շրջաններում որպես կասկածյալ բերման է ենթարկվել 7 անձ
• Հունգարիայի ԱԳ նախարարը հայտարարել է, որ Հունգարիան կշնորհեր Խաղաղության Նոբելյան մրցանակը Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին Ռուսաստանի ու Ուկրաինայի պատերազում հաջող միջնորդության համար։