Լարսը փակ է, ցուցափեղկերը՝ դատարկ: Առաջին ձյունն է տեղացել և մեր ներկրող մեքենաներն այնտեղ կանգնած են… Ե՞րբ է լինելու ապաշրջափակումը: ԱԺ տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի ու ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում այս հարցը բարձրացրեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ Շիրակ Թորոսյանը՝ դիմելով ԱԳ փոխնախարար Արմեն Ղևոնդյանին:
Թորոսյանի դիտարկմամբ՝ առանց կոմունիկացիաների և լոգիստիկ խնդիրների լուծման տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի մասին խոսելն անհեթեթություն է:
«Մենք չունենք ցամաքային անմիջական սահման ԵԱՏՄ տարածաշրջանի հետ, հաղորդակցութունը միջնորդավորված է Վրաստանի տարածքով, կախված ենք բացառապես Լարսի անցակետից, ինչը ձմռան ամիսներին խնդիրներ է հարուցում: Կարծում եմ մեր պետությունը, կառավարությունը, արտգործնախարարությունը ջանքեր պետք է ներդնեն այլընտրանքային կոմունիկացիոն հնարավորություններ ստեղծելու համար»,- ասաց պատգամավորը: