Հայկական կողմը շահագրգռված է, որ Հայաստանին սպառազինության ու զինամթերքի մատակարարումներն իրականացվեն այն կազմաձևով, ինչ ՌԴ Զինված ուժերին է իրականացվում։ Այս մասին «Ինտերֆաքսին» տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Զենք գնելու համար նոր վարկ վերցնելու հարցի մասին խոսելիս Փաշինյանը ասել է, որ որոշումները կընդունվեն կախված բանակի բարեփոխումների արդյունքներից։
Անդրադառնալով Թուրքիայի հետ հարաբերություններին՝ Փաշինյանը ասել է, որ կայուն խաղաղության հաստատման ու տարածաշրջանում տնտեսական պատկերը վերականգնելու համար Թուրքիան պետք է փոխի իր ագրեսիվ քաղաքականությունը Հայաստանի դեմ։
Արցախի դատախազությունում քրգործեր են հարուցվել Ավետարանոց, Քիրսավան, Այգեկ, Տող, Մոշխմհատ, Վազգենաշեն և մի շարք այլ համայնքների ղեկավարների նկատմամբ: Պատճառը համայնքների ղեկավարների կողմից օգնության տրամադրման համար բնակիչների մասին կեղծ տեղեկությունների ներկայացումն է։