Հայաստանի և Պակիստանի միջև արդեն իսկ հաստատվել են դիվանագիտական հարաբերություններ․ ԱԳՆ խոսնակը` ՏԱՍՍ-ի հրապարակման մասին
«Անտեղյակ աղբյուրներին տեղեկացնում ենք, որ Հայաստանի և Պակիստանի միջև արդեն իսկ հաստատվել են դիվանագիտական հարաբերություններ՝ ՄԱԿ-ի կանոնադրության հիմնարար սկզբունքներին համահունչ»,- այս մասին Factor.am-ի հարցին ի պատասխան ասաց ԱԳ նախարարի մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը` անդրադառնալով ռուսական ՏԱՍՍ-ի այն հրապարակմանը, թե Պակիստանը մտադիր է ճանաչել Հայաստանը որպես ՄԱԿ-ի անդամ պետություն, որի համար կստանա Եվրասիական տնտեսական միությանը (ԵՏՄ) միանալու կանաչ լույս։
«Համապատասխանաբար, «ՄԱԿ-ում ճանաչման» խնդիր օրակարգում,բնականաբար, չկա:
Մեր կողմից հաղորդակցությամբ արդեն տեղեկացրել ենք, որ երկու երկրները, զարգացնելով երկկողմ համագործակցություն, կքննարկեն նաև բազմակողմ հարթակներում փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր, դա լինի ՇՀԿ, թե ԵՏԱՄ կամ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ կառույց»,-ասաց ԱԳՆ խոսնակը։