Սեպտեմբերի 4-ին Վիկտորյա Այդինյանն ազատվել է փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի խորհրդականի պաշտոնից և նշանակվել վերջինիս գրասենյակի ղեկավար։
Որոշումը Մհեր Գրիգորյանի կողմից ստորագրվել է սեպտեմբերի 4-ին, որում նշվում է․ «Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 9-րդ հոդվածի 14-րդ մասով՝ Վիկտորյա Այդինյանին 2025 թվականի սեպտեմբերի 5-ից նշանակել փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակի ղեկավար»։
Եվս մեկ որոշմամբ՝ Էդգար Մկրտչյանն ազատվել է փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակի ղեկավարի պաշտոնից։
Նշենք՝ Այդինյանը ծնվել է 1995 թվականի հունվարի 29-ին Երևանում։
• 2012-2016 թթ. – Երևանի պետական համալսարան, Միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետ, քաղաքագիտության բակալավրի որակավորում (գերազանցության դիպլոմ)
• 2016-2018 թթ. – Հայաստանի ամերիկյան համալսարան, Քաղաքագիտության ու միջազգային հարաբերությունների մագիստրոսական ծրագիր, ուղղությունը՝ հանրային քաղաքականություն և զարգացում (գերազանցության դիպլոմ)
• 2024-2025 թթ. – Օքսֆորդի համալսարան, Բլավատնիկի կառավարման դպրոց, Հանրային քաղաքականության մագիստրոսական ծրագիր
• 2024-2025 թթ. – Սթենֆորդի համալսարան, Բիզնեսի դպրոց, «Լիդ» առաջնորդության ու փոփոխության կառավարման մասնագիտական ծրագիր
• 2016-2017 թթ. – ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի, ԱՄՆ դեսպանատան ֆինանսավորմամբ և «Ապագան քոնն է» ՀԿ-ի կողմից իրականացվող երիտասարդների զորեղացման, համայնքային զարգացման ու հակակոռուպցիոն կրթության ծրագրերում դասընթացների համակարգող
• 2017 թ. – ԵՄ և ԵԽ երևանյան գրասենյակի ֆինանսավորմամբ ու «Քաղաքականության վերլուծության և երկխոսության Ապելլա ինստիտուտ» ՀԿ-ի կողմից իրականացվող «Երիտասարդների զորեղացում. ապահովելով Հայաստանում ակադեմիական բարեվարքության վերաբերյալ երկխոսություն» ծրագրի համակարգման ու հաղորդակցության պատասխանատու