Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ նիստը վարող Արմեն Փամբուխչյանը ԵԱՍՄ հիմնարկի տնօրենից հետաքրքրվեց` արդյոք ձեռքբերված փոշեկուլ մեքենաներն արդեն հիմնարկում են:
«Այս պահին տեղի է ունենում վարորդների հավաքագրման պրոցես, ինստրուկտորները սովորեցնում են վարորդներին` ինչպես օգտագործել մեքենաները և արդեն հանձնում-ընդունումից հետո կսկսեն աշխատանքներ իրականացնել: Նախատեսում ենք, որ ապրիլի 7-9-ի մոտակայքում կսկսեն աշխատել»,- քաղաքապետի առաջին տեղակալին զեկուցեց հիմնարկի տնօրեն Սաշա Կատվալյանը:
Նրա խոսքով` հաստիքների կարիք կա,հակառակ դեպքում` չեն կարողանա վարորդներ աշխատանքի ընդունել:
Երևանի քաղաքապետարանը, ավագանու որոշմամբ, 12 նոր հաստիք կավելացնի՝ փոշեկուլ նոր մեքենաների վարորդների աշխատանքի ընդունելու համար: Փամբուխչյանը նկատեց, որ մինչև ավագանու նիստ չկայանա, հիմնարկը չի կարողանա վարորդներ ընդունել: Այս պահին, Կատվալյանի խոսքով, ջրցան մեքենաների վարորդներն են անցնում ուսուցում, որպեսզի կարողանան շահագործել նոր փոշեկուլ մեքենաները: