«20 օր առաջ, երբ քննարկում էինք բյուջեի նախագիծը, հայտարարում էինք, որ այս բյուջեի հիմքում դրված կանխատսումները խիստ լավատեսական են և իրականությունց շատ հեռու: Մի քանի օր հետո Կառավարությունը հասկացավ և 10%-ով կրճատեց տնտեսական աճի իրենց կանխատեսումը»,- այս մասին  Ազգային Ժողովում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը։ «Տնտեսական աճը դանդաղում է, հարկային եկամուտներն ու կապիտալ ծախսերը թերակատարվել են, զբոսաշրջիկների թիվը նվազել է, դրամական փոխանցումներն ու զուտ ներհոսքը կրճատվել է, արտաքին առևտուրը գալիք տարի 40%-ով կրճատվելու է, դեֆիցիտը գերազանցելու է 600 միլիարդը, ՀՀ պետական պարտքը հատելու է 6 տրիլիոն դրամի շեմը: Որպեսզի արդյունաբերության աճ նկարեն, կառավարությունը կախարդական փայտիկով ոսկու արդյունաբերություն է զարգացնում»,- ասաց Խաչատրյանը՝ հավելելով, որ 2025 թվականի պետական բյուջեն «ձախողումներ շարունակող, ինքնիշխանությանը վնաս հասցնող բյուջե է»: