Չեմ բացառում, որ հնարավոր է էլեկտրաէներգիայի ոլորտը պետական կառավարման հանձնվի, Factor TV-ի հետ զրույցում նման կարծիք հայտնեց «Հայաստան» խմբակցության պատագամավոր Արթուր Խաչատրյանն՝ անդրադառնալով վերջին շրջանում հոսանքի անջատումների խնդրին և ՀԷՑ-ի աշխատանքին։
Ընդդիմադիր պատգամավորի կարծիքով՝ մեր երկրում կա կապիտալի վերաբաշխում՝ նման օրինակ են ԶՊՄԿ-ն և «Լիդիան Արմենիան»։
Խոսելով հայ- ռուսական համաձայնության մասին, ըստ որի՝ հաջորդ տարվանից Հայաստան- Իրան և Հայաստան Թուրքիա սահմանին ռուս սահմանապահների հետ համատեղ նաև հայ սահմանապահները պետք է ծառայեն, իսկ Հայաստան- Իրան հսկիչ անցակետում էլ ամբողջությամբ հայ սահմանապահները հսկողություն իրականացնեն, Խաչատարյանը նշեց, որ ՀՀ-ն չի կարող անմասն մնալ իր սահմանների պաշտպանությունից, սակայն դա միայնակ չի կարող իրականացնել։
«Մենք ոսկոր ենք թուրքական գորշ գայլի երախում, գիտակցված սուտ է, թե Թուրքիան կարող է ՀՀ-ի հետ հարաբերությունները բարելավել։ Մենք չենք կարող միայնակ հայ- թուրքական սահմանին մեր պաշտպանությունն իրականացնել»,- նշեց նա։