«Չեխիայի իմ ունեցվածքը քաղաքապետ եղած ժամանակ չի ավելացել»,- Արաբկիր համայնքում քարոզարշավ իրականացնելիս Factor TV-ի հետ զրույցում այսպես արձագանքեց «Ազգային առաջընթաց» կուսակցության Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Հայկ Մարությանը՝ հակադարձելով իշխական շրջանակներից որոշ գրառումների, որոնց համաձայն՝ Մարությանի պաշտոնավարման ժամանակ նրա ունեցվածքն ավելացել է։
«Ես ընդհանրապես ինչ գնել եմ, ինչ վաստակել եմ, ժողովուրդը տեսել է տասնյակ տարիներ։ Ժողովուրդը տեսել է իմ աշխատանքը, գնահատել է, և ես իմ բոլոր գնումները կատարել եմ իմ աշխատած գումարներով․ ամեն ինչ պարզ երևում է իմ հայտարարագրերից։ Ինչ գնել եմ, գնել եմ մինև 2018թ․, և դրանից հետո այն ժամանակ, երբ արդեն քաղաքապետ չէի»։
Մարությանը պնդեց, որ իր պաշտոն ստանալուց հետո ոչ թե արագ հարստացել է, այլ հակառակ պրոցեսն է տեղի ունեցել, բայց մեծ ցանկություն ունի ծաղկեցնել Երևանը, ծառայել ժողովրդին։