«Օգոստոսի 3-ից հայատարարեցինք մեր գործունեության մասին․․․ Փորձել ենք այնպիսի օրակարգ առաջ քաշել, որի շուրջ համախմբումը հնարավորինս հեշտ կլինի, սակայն կան դժվարւթյուններ, բայց դա անհնարին չէ»,- Ազատության հրապարակում այսօր հրավիրված հերթական հանրահավաքում հայտարարեց ԱԺԲ խորհրդի անդամ Ժիրայր Սեֆիլյանը։
«Բնականաբար այն դեպքում, երբ ԶԼՄ-ները չեն հիշատակում մեր ձեռնարկած գործընթացի մասին, մեր գործը դժվարանում է։ Պարզ է, որ երբ գործող իշխանությունները նորից ու նորից փորձում են «սև -սպիտակ» խաղացնել, բացի դրանից՝ սաստկացնել մեր քաղաքական ուժի նկատմամբ «հրեշացումը», դա մեր գործը դժվարացնում է։
Տարբեր հմտություններով փորձում են խանգարել, որ ժողովուրդը չգա ու չմիանա մեզ․ ոստիկանական բազմահազարանոց ներկայությունն այստեղ հենց այնպես չէ, դրա գլխավոր նպատակը վախ ներշնչելն է,- նշեց ԱԺԲ խորհրդի անդամը՝ վստագեցնելով՝ այս բոլոր դժվարություններով հանդերձ մենք գնում ենք առաջ և ունենք ձեռքբերումներ։
«Վստահեցնում եմ, որ քաղաքական դաշտում ոչ հայտնի լուրջ շրջանակներ կան, որոնց մի մասը մեզ հետ կապի մեջ է։ Այն բուռն խմորումները, որ հիմա կան, տալու են իրենց արդյունքը և մի օր մենք զարմանալու ենք, թե միանգամից ինչպես եղավ, որ լցվեց այս հրապարակը։ Մարզերում ևս կան լուրջ խմորումներ։ Այդ շերտից ևս մեծ հետաքրքրություն կա մեր նկատմամբ»,- հավելեց Սեֆիլյանը։
Նա նաև ընդգծեց, որ ամեն օր քաղաքական անակնկալ զարգացում կարող է տեղի ունենալ։