• Արցախի ՊԲ-ից հերքել են տեղեկությունները, թե հունիսի 28-ին ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով վիրավորում են ստացել բանակի 8 զինծառայողներ։ ՊԲ-ից կրկնել են, որ զոհվել է 4 զինծառայող, վիրավորներ չեն եղել։
• 2020 թվականի պատերազմի հետևանքով անհայտ է մնում Արցախի Հանրապետության 49 քաղաքացու ճակատագիր, որից 30-ը զինծառայող են, 19-ը՝ քաղաքացիական անձինք: Այս մասին հայտնել է Արցախի գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Կարեն Սարգսյանը։
• Տեղի է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցը Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ: Փաշինյանը Ղարիբաշվիլիին շնորհավորել է ծննդյան 41-րդ տարեդարձի առիթով և բարեմաղթանքներ հղել: Հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել են նաև Հայաստան-Վրաստան համագործակցության օրակարգին վերաբերող հարցեր:
• ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալից ստացված գրության հիման վրա ԱԱԾ-ում ներկայումս ստուգվում են լրատվական կայքերում ԲԴԽ նախագահ Կարեն Անդրեասյանի վերաբերյալ հրապարակված հոդվածներում առկա տեղեկությունները։ Այս մասին հայտնել են ԱԱԾ-ից Iravaban.net-ի հարցմանը պատասխանելիս։