«Սահմանահատումներ միշտ էլ լինում են։ Նախնական վարկածով ադրբեջանցի զինծառայողը մոլորվել է եւ հայտնվել Սիսիանի գյուղերից մեկում,- այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ ՔՊ խմբկցության սյունեցի պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը:
«Ներկայումս քննություն է իրականացվում ԱԱԾ կողմից, հանգամանքներն ավելի մանրամասն կպարզվեն՝ ինչպես է եղել, որ անցել են և այլն»,- նշեց պատգամավորը՝ հավելելով, որ եղել են դեպքեր, որ մեր զինվորներն էլ են շփոթվել՝ եղանակային պայմաններից ելնելով:
Հարցին, թե արդյոք անհրաժեշտություն չկա դպրոցների մոտ անվտանգության միջոցառումներ ձեռնարկել, պատգամավորը պատասխանեց. «Եթե գտնեն, որ անհրաժեշտ է, կանեն այդպիսի միջոցառումներ, բայց ես կարծում եմ, որ նման անվտանգային խնդիրներ ներկայումս չկան»:
Հիշեցնենք, որ Պաշտպանության նախարարության հաղորդագրության համաձայն՝ ապրիլի 10-ին ՀՀ տարածքում հայտնաբերվել և ձերբակալվել է Ադրբեջանի ԶՈՒ զինծառայող: Նրա հետ եղել է ևս մեկ զինծառայող, որին որոնելու աշխատանքները դեռ շարունակվում են։
Նշենք, որ ադրբեջանցիները եղել են Սյունիքի մարզի Բնունիս համայնքում, թակել են բնակիչներից մեկի տան դուռը։ Ձերբակալվածը հայտնաբերվել է Աշոտավան համայնքում: