Գորիսի կենտրոնական մասում շինաշխատանքները սկսվել են և չեն ավարտվում: Ինչ միջոցներ են ձեռնարկվում այսպիսի խնդիրները լուծելու համար: Այս մասին այսօր Կառավարություն-ԱԺ հարցուպատասխանի ժամանակ նշեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը:
Անդրադառնալով այդ խնդրին Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը նշեց, որ Հայաստանի բազմաթիվ բնակավայրերում շատ փողոցներ կան քանդված, դրանք քանդվել են կառուցվելու նպատակով:
Մեր բնակիչներից խնդրում ենք համբերատարություն,- նշեց նախարարը: Նպատակը հետևյալն է՝ որևէ ճանապարհ կառուցելուց առաջ հնարավոր բոլոր կումունիկացիաները փոխել, որպեսզի երկար ժամանակ կարիք չունենանք նոր ասֆալտապատված հատվածները քանդել աշխատանքներ անելու համար:
Ինչ վերաբերում է Գորիսին, ապա 2021թ. այնտեղ 2 ծրագրեր են սկսվել՝ մեկը խողովակաշարերի հետ կապված, մյուսը տուրիզմի ծրագրով մի շարք փողոցներ ասֆալտապատվում են: Աշխատանքները երկու փուլով են իրականացվում, այս տարվա ընթացքում Գորիսի փողոցները կսալիկապատվեն, կասֆալտապատվեն: