Ազգային ժողովի փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանն ԱԺ պատգամավոր, պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանից հետաքրքրվեց՝ ի՞նչ վիճակագրություն ունենք Հայաստանի ռազմարդյունաբերության ոլորտում, ռազմարդյունաբերության համալիրն ի՞նչ աճ է արձանագրել 2016-2017 թթ.-երի համեմատությամբ։
Ի պատասխան՝ Կորյուն Նահապետյանը նշեց, որ դա համարվում է ռազմական գաղտնիք, և հայրենական ռազմարդյունաբերության ոլորտի վերաբերյալ թվերը չի կարող հանրայնացնել։ «Այն տեղեկատվությունը, որն ակնկալում եք ստանալ պետական, ծառայողական գաղտնիք է»,- ասաց Կորյուն Նահապետյանը և հավելեց, որ միայն վերջին տարիներին հայրենական ռազմարդյունաբերության ոլորտի զարգացման համար մեծ ջանքեր են գործադրվում, որպեսզի մենք կարողանանք այս ոլորտում ունենալ նշանակալի ձեռքբերումներ։
«Պետք է շարունակական ջանքեր գործադրել այս ոլորտը զարգացնելու համար, հատկապես պետք է նորարարական տեխնոլոգիաներ ներդնել»,- ասաց պատգամավորը։