• Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանի ղեկավարությամբ այսօր տեղի ունեցած օպերատիվ շտաբի նիստում քննարկվել և հավանություն է տրվել հանրային սննդի ծառայությունների մատուցման սահմանափակումների սահմանման վերաբերյալ Արցախի կառավարության որոշման նախագծին: Նշվել է, որ որոշումը կայացվել է՝ հաշվի առնելով Ադրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակում սննդամթերքի սղությունը և էլեկտրաէներգիայի խնայողությունները։
• Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի ղեկավարությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ համայնքների տնտեսական եւ սոցիալական ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստ։ Նշվել է, որ Կառավարությունը շուրջ 6 մլրդ դրամ է հատկացրել՝ Հայաստանի 9 մարզում 44 սուբվենցիոն ծրագրի իրականացման համար:
• Թուրքիայի խորհրդարանի նախագահ Մուսթաֆա Շենթոփը հայտարարել է, որ երկրի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին առաջադրել է Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի: