Փաշինյան-Ալիև նոր հանդիպում կլինի՞․ ընդդիմադիր պատգամավորը՝ փողոցային նոր ակցիաների մասին․ Լուրեր
06.12.2022 | 16:31- ԱԺ արտաքինն հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը հայտնել է, որ այս ամսվա ընթացքում չի բացառվում Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպումը։ Աղաջանյանը հաստատել է, որ հայկական կողմը ստացել է խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ Ադրբեջանի առաջարկները։
- Թուրքիայի և Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարները Ադրբեջանում հետևել են թուրք-ադրբեջանական համատեղ զորավարժություններին։ Դրանք, հիշեցնենք, անցկացվում են Իրանի հետ սահմանակից շրջաններում, այդ թվում՝ Արցախից գրավված Ջրականի՝ Ջաբրայիլի շրջանում։
- Վահե Հակոբյանի Վերածնվող Հայաստան կուսակցության անդամ պատգամավորների կողմից մանդատները վայր դնելուց հետո Հայաստան դաշինքի ընտրական ցուցակում հերթական համարներով ներկայացված Ռուբեն Մելքոնյանը և Ռոբերտ Հայրապետյանը հայտարարել են, որ հրաժարվելու են պատգամավորական մանդատ վերցնելուց։
- ՀՀ ազգային ժողովի ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը այսօր վստահեցրել է, որ ընդդիմությունն աշխատում է թե խորհրդարանում, թե խորհրդարանից դուրս, և փողոցային նոր ակցիաներ լինելու են: Նա նշել է, որ քաղաքացիների մոտ դժկամություն և ապատիայի զգացում կա, դա է պատճառը, որ նրանք պակաս ակտիվ են իրենց աջակցությունը հայտնում ընդդիմությանը։