«Փաշինյանն էլ է վախենում ստորագրել այդ փաստաթուղթը, որովհետև դուք շատ լավ գիտեք՝ ինչ փաստաթուղթ էլ ստորագրի, պետք է ասեն «դավաճան», «թուրք»։ Այդպես է 100 տոկոսով»,- այս մասին Հանրային հեռուստաընկերության եթերում հայտարարեց ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը՝ անդրադառնալով այն լուրերին, որ Նիկոլ Փաշինյանն առաջիկայում կարող է փաստաթուղթ ստորեգրել։
«Իմ կարծիքով՝ մենք Փաշինյանին նույնիսկ ձեռք ենք մեկնում, եթե միասին ենք ընտրում այն ամենաքիչ ցավալի տարբերակը, դրանով մենք պատասխանատվություն ենք ստանձնում այդ պայմանագրերի համար․ ես պատրաստ եմ դրան։ Իսկ այսպիսի բան հաջողացնելու համար երկու կողմից բացարձակ անկեղծություն է պահանջվում․․․ Մի կողմ պետք է թողնել կուսակցական և այլ տարաձայնություները։ Գիտեմ՝ շատ մարդիկ կան, իրենց թվում է՝ հենց Փաշինյանից ազատվեն՝ իրենք նախագահ կդառնան։ Ես հայտնի դեմքերից բացի, ամեն օր մեկը մի հատ տրիբունա է տեղադրում փողոցում, իրեն երևակայում է Հայաստանի հաջորդ ղեկավար»,- նշեց Տեր-Պետրոսյանը։