• Եռատոնի կապակցությամբ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և այլ պաշտոնյաներ այցելել են Եռաբլուր, հղել են ուղերձներ։ Պաշտոնյաներն այցելել են նաև Հաղթանակի զբոսայգի՝ հարգելու Երկրորդ աշխարհամարտում զոհվածների հիշատակը։
• Փաշինյանն իր ուղերձում կրկին խոսել է խաղաղությունից։ Նա նշել է, որ Արցախի հայության իրավունքների լիարժեք իրացումը, սերունդների խաղաղ զարգացումն ու տարածաշրջանային խաղաղ գոյակցությունը Արցախի ու Հայաստանի անվտանգության միակ հուսալի երաշխիքն են:
• Մովսես Հակոբյանի հայտարարությունների հիման վրա հարուցված քրեական գործը Քննչական կոմիտեն վարույթ է ընդունել։ ՔԿ նախագահ Արգիշտի Քյարամյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է, որ քրեական գործը դատախազության նախաձեռնությամբ տեղափոխվել է Կոմիտե։ Անդրադառնալով քրեական գործում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու պահանջներին՝ Քյարամյանը նշել է, որ գործը դեռ ուսումնասիրում են։
• Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը տեղեկացրել է, որ ապրիլ ամսին ներգնա զբոսաշրջիկների քանակը կազմել է 96,938։ Դա մոտ է 2016 թվականի ցուցանիշին և զիջում է 2017-2019 թվականների ցուցանիշներին։