Երբ որ դուք 2018-ի թավշյա հեղափոխությունը իշխանազավթում եք համարում, ուզում եմ հասկաալ, ո՞վ ո՞ւմից է իշխանություն զավթել»,- դիմելով «Պատիվ ուեմ» խմբակցության պատգամավորներին՝ այս հարցն ուղղեց ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը:
«Եթե նկատի ունեք, որ Հայաստանի ժողովուրդն իշխանությունը զավթել է Սերժ Սարգսյանից, դա տրամաբանական չէ»,- ասաց ԱԺ փոխնախագահը:
Անդրադառնալով «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանի ելույթին, Ռուբինյանը նշեց, որ անընդունելի է համարում արտերկրից հնչած մտքերը, հայտարարությունները ներքաղաքական դաշտում օգտագործելը:
«Արտերկրից հնչած որևէ միտք, կապ չունի՝ հնչեցնողը մեր թշնամին է, մեր բարեկամն է, չեզոք է, չի կարելի օգտագործել ներքաղաքական դաշտում: Ինչո՞ւ չի կարելի. որովհետև այդպիսով հնարավորություն ենք տալիս Հայաստանից դուրս գտնվող ուժերին՝ ուղիղ կերպով ազդել Հայաստանի քաղաքական դաշտի վրա: Եկե՛ք դադարեցնենք այս պրակտիկան»,- ԱԺ ամբիոնից հորդորեց Ռուբինյանը: