«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունն իր նախընտրական քարոզարշավը սկսել է Արմավիրի մարզից: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար, ՔՊ ցուցակը գլխավորող Նիկոլ Փաշինյանը քաղաքացիների հետ հանդիպմանն ընդգծեց, թե այս ընտրությունների ամենակարևոր որոշելիքն այն է, որ ժողովուրդը պետք է դատ անի, պետք է դատի ՀՀ բոլոր ժամանակների ղեկավարներին՝ Լևոն Տեր-Պետրոսյանին, Ռոբերտ Քոչարյանին, Սերժ Սարգսյանին, Նիկոլ Փաշինյանին։
«Մենք չենք հանձնել, մենք փորձել ենք նրանց բանակցային գործընթացում հանձնածների իրականացումը թույլ չտալ ու դրա մասին վկայում են փաստերը… Մենք մաքուր ենք մնացել Աստծո առաջ, ժողովրդի առաջ, պատմության առաջ։
Ժողովո՛ւրդ, մենք ուզում ենք, որ դուք անեք մեր դատը: Գնացե՛ք ընտրատեղամասեր և արե՛ք ձեր դատը: Ցո՛ւյց տվեք Փաշինյանին իր տեղը, Սարգսյանին՝ իր տեղը, Քոչարյանին՝ իր տեղը, Տեր-Պետրոսյանին՝ իր տեղը»,- ասաց Փաշինյանը:
Մանրաամսները՝ տեսանյութում: