Մենք շարունակում են ականատես լինել ընդդեմ Լեռնային Ղարաբաղի կատաղի մարտերի։ Ադրբեջանի զինված ուժերը ռմբակոծում են մայրաքաղաք Ստեփանակերտն ու քաղաքացիական ենթակառուցվածքները, Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Հայաստանի Ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը։
«Հայաստանի Հանրապետությունը ևս ռմբակոծվում է։ Տեղի ու օտարերկրյա լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները ևս վիրավորվել են ադրբեջանական կողմի հրթիռակոծության արդյունքում։
Հայաստանը կռվում է միջազգային ահաբեկչության դեմ։ Հայ ազգը վտանգի տակ է։ Համաշխարհային խաղաղությունն ու անվտանգությունը վտանգի տակ են։ Եթե այս ամենը չդադարեցվի այսօր, վաղն այն կարող է դուրս գալ տարածաշրջանից։ Այսօր մեր երեխաներն են թիրախում, վաղը կարող են ձեր երեխաները լինել։
Միջազգային հանրությանը ևս մեկ անգամ կոչ եմ անում անել հնարավոր ամեն բան՝ կանգնեցնելու ընդդեմ Հայաստանի ու միջազգային հանրությանը այս զինված գործողությունները»,- գրել է հանրահայտ ֆուտբոլիստը։