ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանն ու Շիրակի մարզպետ Տիգրան Պետրոսյանը հետևել են Հոռոմ – Արթիկ – Ալագյազ ճանապարհահատվածում կատարվող շինաշխատանքների ընթացքին։ Այս մասին տեղեկացնում է Շիրակի մարզպետարանի մամուլի ծառայությունը։
Ճանապարհն անցնում է Շիրակի և Արագածոտնի մարզերով, Շիրակում հիմնանորոգվում է 4,5 կմ հատվածը: Հոռոմ-Արթիկ-Ալագյազ հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի (կմ4+000-կմ8+500) 4.5 կմ հատվածի վրա՝ Գուսանագյուղից մինչև Հոռոմի խաչմերուկ‚ մեկնարկել են հիմնանորոգման աշխատանքները։ Կապալառու կազմակերպությունը` «Մերձմոսկովյան» ԲԲԸ-ն, հիմնանորոգման շրջանակներում իրականացնելու է հողային աշխատանքներ, կողնակների հարթեցում և լրացում, ջրահեռացման համակարգերի, անվտանգության տարրերի իրականացում, նշանների, երկշերտ ասֆալտբետոնե ծածկի տեղադրում և գծանշում։ Աշխատանքների պայմանագրային արժեքն է 403 միլիոն 600 հազար դրամ։ Հիմնանորոգումը կատարվում է պետական բյուջեի հատկացումներով։
Այնուհետև Սուրեն Պապիկյանն ու Տիգրան Պետրոսյանը եղել են Արմավիր-Գյումրի ճանապարհահատվածում, որտեղ ևս ընթանում են հիմնանորոգման աշխատանքներ, առաջացած նախագծային խնդիրներին տեղում տրվել են համապատասխան լուծումներ, ճանապարհի կառուցման աշխատանքները կավարտվեն 2020 թվականին։