Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից հայտնւմ են, որ վերահաշվարկ իրականացնելու դիմումների համար ՀՀ ընտրական օրենսգիրք սահմանադրական օրենքով սահմանված ժամկետներն են նոյեմբերի 17՝ 12։00-ից մինչ 18։00-ը և նոյեմբերի 19-ը՝ 09։00-ից մինչ 11։00-ը։
«Վերահաշվարկ իրականացնելու դիմումները պետք է ներկայացվեն Վաղարշապատ համայնքի ընտրությունները իրականացրած թիվ 14 ԸԸՀ։
Հիշեցնում ենք, որ ՀՀ ընտրական օրենսգիրք սահմանադրական օրենքի կարգավորումների համաձայն, թիվ 14 ԸԸՀ-ն, Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի սահմանած կարգով իրականացված վիճակահանությամբ, պատահականության սկզբունքով ընտրում է իր սպասարկման տարածքում գտնվող երեք ընտրական տեղամաս, որտեղ գրանցված քվեարկության արդյունքները պետք է վերահաշվարկվեն»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ նոյեմբերի 16-ին, Վաղարշապատում կայացան ՏԻՄ ընտրություններ։ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն ամփոփել է համայնքի ավագանու ընտրությունների նախնական արդյունքները՝ բոլոր 47 տեղամասերից: «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ստացել է 15 հազար 298 քվե: ՔՊ կուսակցության ցուցակը գլխավորել է Արգիշտի Մեխակյանը: