ԶԻՆԱՊԱՀ-ի եկամուտների հիմնական հոսքը ապահովում են հաստատուն աճող պարտադիր դրոշմանիշային վճարումները։ ԶԻՆԱՊԱՀ-ի ասուլիսի ընթացքում 2024թ․ տարեկան և 2025թ․1-ին եռամսյակի հաշվետվությունները ներկայացնելու ժամանակ ասաց հիմնադրամի գործադիր տնօրենը Կարինե Սարգսյանը։
«Մինչ օրս ԶԻՆԱՊԱՀ-ի միջոցները կազմել են 237 մլրդ դրամ, որից 197 մլրդ դրամը պարտադիր դրոշմանիշային վճարներից է, այսինքն, Հայաստանի յուրաքանչյուր քաղաքացու վճարած դրոշմանիշային վճարներից։ 28 մլրդ-ը ակտիվների կառավարումից է, որը բավականին լավ ցուցանիշ է, իսկ ակտիվների հաջող կառավարումը մեր թիմի կողմից կատարվում է շատ մեծ հաջողությամբ, 13 մլրդ մեր նվիրատուներից ենք ստացել»,- ասաց հիմնադրամի գործադիր տնօրենը։
Սարգսյանի խոսքով՝ հիմնադրամի եկամուտները 2024 թվականի ավարտին աճել են 11 տոկոսով, իսկ հատուցումները՝ 46 տոկոսով, որը, ըստ գործադիր տնօրենի, տարբեր և բազմաբնույթ ծրագրերի արդյունք է։