Ազգային ժողովը Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի թափուր պաշտոնում չընտրեց Մարիաննա Բաղինյանին։ ԱԺ հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Նարեկ Բաբայանը հայտնեց, որ 107 պատգամավորներից ոչ ոք քվարկությանը չի մասնակցել։
ԱԺ նիստում քննարկվել է Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի թափուր պաշտոնում Մարիաննա Բաղինյանի թեկնածության հարցը:
ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հայտնել է, որ մրցութային խորհրդի որոշման հիման վրա Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի թափուր պաշտոնում առաջարկվել է Մարիաննա Բաղինյանի թեկնածությունը:
Հիշեցնենք, որ Մարիաննա Բաղինյանը 2021 թվականի սեպտեմբերի 13-ից առայսօր աշխատում է Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովում` որպես Բարեվարքության ուսումնասիրման վարչության պետ:
ԱԺ-ն մեկ այլ քվեարկությամբ Հաշվեքննիչ պալատի անդամի պաշտոնում ընտրել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից առաջադրված Ժիրայր Մխիթարյանը։