Ազգային Ժողովը Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամ չընտրեց
Ազգային ժողովը Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի թափուր պաշտոնում չընտրեց Մարիաննա Բաղինյանին։ ԱԺ հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Նարեկ Բաբայանը հայտնեց, որ 107 պատգամավորներից ոչ ոք քվարկությանը չի մասնակցել։
ԱԺ նիստում քննարկվել է Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի թափուր պաշտոնում Մարիաննա Բաղինյանի թեկնածության հարցը:
ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հայտնել է, որ մրցութային խորհրդի որոշման հիման վրա Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի թափուր պաշտոնում առաջարկվել է Մարիաննա Բաղինյանի թեկնածությունը:
Հիշեցնենք, որ Մարիաննա Բաղինյանը 2021 թվականի սեպտեմբերի 13-ից առայսօր աշխատում է Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովում` որպես Բարեվարքության ուսումնասիրման վարչության պետ:
ԱԺ-ն մեկ այլ քվեարկությամբ Հաշվեքննիչ պալատի անդամի պաշտոնում ընտրել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից առաջադրված Ժիրայր Մխիթարյանը։